17 Ocak 2016 Tarihli Kat Malikleri Toplantı Kararları

Başarı 23 Apartmanı kat malikleri olağan toplantısı 17 Ocak 2016 tarihinde saat 14:00' da Bayraklı Öğretmenevi 1nci kat toplantı salonunda yapılmıştır.

       Toplantıya başlanmadan önce yapılan tetkiklerde toplantının yapılmasına engel bir durum olmadığı, 36 daire, 3 dükkân malikinden; 14 kişinin asaleten, 7 kişinin ise vekâleten iştiraki ile 21 kat malikinin hazır bulunduğu ve toplantının yapılması için yeterli çoğunluğun sağlandığı tespit edilerek toplantıya başlanmıştır.

 

Gündem Maddesi 1: Divan Başkanlığına Sn. Mehmet ERDEK Kâtip üyeliğe Sn. Engin ÇELİK oy birliği ile seçilmiştir.

 

Gündem Maddesi 2: Yönetim kurulu raporu yönetici Sn. Atacan Üte, Denetim kurulu raporu ise Sn. Halit DEMİRYÜREK tarafından okunmuş olup;

  1. a.    Toplam gelirin………… 90.910 -TL,
  2. b.    Toplam giderin………... 58.989 -TL,
  3. c.     2016 yılına devreden ……31.921 -TL

olduğu beyan edilmiştir. 2016 yılına devreden 31.921 TL tutarın dışında 3.486 TL’nin ödenmediği, söz konusu tutarın 2016 yılı işletme defterine kaydedilmesi gerektiği bildirilmiştir. Yönetim ve denetim kurulu raporları oy birliği ile ibra edilmiştir.

 

Gündem Maddesi 3: 2016 yılı aidatlarının belirlenmesi için Sn. Atacan ÜTE söz almış, aidatların 85 TL olması hususundaki görüşü oy birliği ile kabul edilmiştir. Dükkan aidatları ile ilgili olarak Lider İnşaat’ın kullandığı dükkanın (Dükkan A ve Dükkan B) aidat bedeli 85 TL, Işık Dekorasyon’un kullandığı dükkanın (Dükkan C) kira bedeli 55 TL olması oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

Gündem Maddesi 4: Yönetim kurulu asil üyeliğine Sn. Atacan ÜTE yardımcılığına Sn. Uğur AKGÜN ve Sn. Mehmet ERDEK Denetim Kurulu asil üyeliğine Sn. Çağrı DİNÇAY oy birliği ile seçilmiştir

 

Gündem Maddesi 5:  Apartmana kamera sistemi takılması hususunda yönetim kuruluna oybirliği ile tam yetki verilmiştir.

 

Gündem Maddesi 6:  Mevcutta 20 adet yeşil renk olan asansör kapılarının bej renge boyanması hususunda yönetim kuruluna oybirliği ile tam yetki verilmiştir.

 

Gündem Maddesi 7:  Bina dış cephe boya rengi ile ilgili olarak oluşturulacak 3D görsel taslak oylamaya sunulacaktır. Dış cephe boya öncesi;

 

  1.  klima dış ünitelerinin aynı hizaya getirilmesi,
  2. Başarı 23 Apartmanı tabelası,
  3. Klima drenaj boruları için düşey PVC boruların döşenmesi,
  4. Mevcutta özellikle büyük balkon kısmındaki su giderlerinin alt kat balkonda oluşturduğu kireç lekesine önlem için tadilatların yapılması,

hususunda gelen ilave maliyetler dış cephe ile toplanan ek aidatla temin edileceği hususunda yönetim kuruluna oybirliği ile tam yetki verilmiştir. Dış cephe boya zamanı 20 Ağustos- 20 Eylül 2016 tarihlerinde yapılması planlanmaktadır. Ek aidat’ın sonlandırılması ile ilgili bilgi Haziran 2016 zaman aralığında bildirilecektir.

 

Gündem Maddesi 8:  Motorsikleti olan apartman sakinleri motorsikletlerini bina yan tarafı (kapıcı dairesi tarafı, parka bakan cephe) kısmına koyacak olup;  ilgili kısma geçiş hattına ilişkin yönetim kilit parke taşı döşeneceği hususunda yönetim kuruluna oybirliği ile tam yetki verilmiştir.

 

Gündem Maddesi 9:  Güvenlik sebebi ile bodrum kat kapı kilidi değiştirilecek anahtar sadece yönetim kurulu ile apartman görevlisinde olacağı hususunda yönetim kuruluna oybirliği ile tam yetki verilmiştir.

 

Gündem Maddesi 9:  Apartmanımızda kaliteli bir yaşam için (özellikle gürültü, ortak alanların arsa payı oranında kullanılması, balkondan halı-kilim vb. silkme gibi)  Kat mülkiyeti kanununda belirtilen maddelere riayet edilmesi gerektiği hatırlatılmıştır.

 

Gündem Maddesi 10: 

Yönetim Kurulu Başkanı Arif Atacan ÜTE’nin bankalar, resmi daireler, kamu, kurum ve kuruluşları, İş Bankası Mansuroğlu Şubesinde (3458 0446559, 3458 446563 ve 3458 0432831 no.lu hesaplara dilediği zaman dilediği miktarda para yatırmaya ve çekmeye, interaktif bankacılık hizmetlerinde her türlü işlemi yapmaya) ayrıca banka değişikliği yapmaya tek imza ile yetkili kılınması, oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

İyi dilek ve temennilerle saat 16.45'te toplantıya son verilmiştir.  17 Ocak 2016

 

 

Engin ÇELİK                         Mehmet ERDEK

Katip Üye                               Divan Başkanı

  
1086 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret64067